| Több

A bálban mi értettük egymást

Két barátnőm is használ már füldugót zenés táncos helyeken. Most együtt voltunk és azt tapasztaltuk, hogy mi nagyon jól értettük egymást, míg a beszélgetés többi résztvevője rendszeresen közel hajolt illetve visszakérdezett.

Nagyon jó volt a zenekar, de a zajszint a kellemetlen sávban volt folyamatosan. Amikor a zenészek kimentek pihenni, akkor a gépzene üvöltött. Pedig a résztvevők a negyvenes, ötvenes korosztály volt.

A jó hangulat ellenére többen távoztak 10-11 óra között. Sajnálatos és egészen biztos, hogy volt, aki azért mert elfáradt a figyelésbe és a kiabálásba. Az egyik vendég azzal búcsúzott, holnap vizsgáztatok, muszáj, hogy legyen hangom.

Sokat járok zenés helyre mert évek óta táncolunk és ez nagy örömömre sok bulival jár. Gondolkoztam már azon, hogy ha a munkahelyeken kötelező a hallásvédelem 85 Db felett, akkor miért kell a bálok, zenés rendezvények zajszintjének 100 Db felett lenni.

A legtöbb rendezvényen, mint itt is nem volt hova kimenni beszélgetni mert a tánctér és az asztalok egy tér volt. Gyakran hallom azt a panaszt, hogy volt valaki egy jó bálon, de a zene elviselhetetlenségig hangos volt.

Miért és kinek?

Ami hangosra az normálisra és halkra is állítható. Amikor a technikusok beállítják a hangerőt, valahogy senki nem  gondol azzal, hogy nem a zaj a lényeg, hanem a zene minősége.

Három dolgot tehetsz egy ilyen eseményen:

  •  
    • megpróbálod megkérni a technikusokat, hogy állítsák halkabbra a hangerőt
    • ott hagyod a rendezvényt – ami nem cél, hiszen, akkor egy élménnyel is kevesebb
    • véded magad – party plug füldugóval – így kényelmesen beszélgethetsz, táncolhatsz, a buli végéig maradhatsz és még sincs másnap fülzúgásod, fejfájásod

Hallásvédelem rovat cikkei

Hogy unokáinkat is halljuk majd...

Sokan nem tudják, hogy motorozás közben olyan zajterhelés érheti a fülünket, ami már néhány perc után is maradandóan károsíthatja a hallásunkat. A megoldás meglehetősen egyszerű: füldugót kell használni, de persze nem mindegy, milyet. tovább..

A süketség génje

Egerekben igazolták, hogy egyetlen gén kikapcsolásával fokozható a belső fül érzékelő sejtjeinek osztódása. Ez a jelenség talán a süketség terápiájában is szerepet kaphat. tovább..

Dobhártya dolog

A dobhártya sérülését okozó közvetlen hatások legtípusosabb esete, amikor gyermekek játékból vagy kíváncsiságból hosszabb vékony tárgyat (gyufaszál, ceruza, esetleg hajcsat) dugnak a fülükbe. Néha azonban a hallójáratba került idegentest nem szakszeruen végzett eltávolításának kísérlete is vezethet dobhártyasérüléshez, súlyosabb esetben hallócsontsérüléshez is. tovább..

Süket generáció

Diszkók és a hordozható zenelejátszók hangerő korlátozást érdemelnek! Mindenki ismeri az átmulatott éjszakák utáni fülzúgást: 120 decibel hangerejű diszkózás 1 hét zajos környezetben lévő munkának felel meg hallásvédelem nélkül. A zúgás figyelmeztető jel. tovább..

Aktuális ajánlataink