Az időjárás szélsőséges változásai, a hideg és a melegfrontok sokunk
szervezete számára jelentek megpróbáltatást. Lehet, hogy a tünetek nem túl
súlyosak és szinte észre sem vesszük összefüggésüket az időjárással, de ha
mégis, mit tegyünk?
Az elsőként felmerülő kérdés: Mi okozza a rosszullétet? A szél sebességének változása (főleg ha viharossá fokozódik), a légnyomás és hőmérséklet ingadozások játsszák a legnagyobb szerepet ebben. Vannak, akik csak a hirtelen melegre vagy hidegre, vannak, akik mindkettőre negatívan reagálnak. Tüneteik a tompaságtól, a magas vagy nagyon alacsony vérnyomáson át a hasi görcsökig sokfélék lehetnek.
A melegedő idő vérnyomás emelkedést, ingerlékenységet vonhat maga után, illetve a szív- és érrendszeri betegek számára kifejezetten veszélyes lehet, mivel a trombózis kialakulása ilyenkor gyakoribb. A hideg idő közeledte, vagy beköszönte ízületi fájdalmakat, gyomorbetegeknél erős görcsöket, migrénes fejfájást, szédülést, vérnyomás csökkenést idéz elő.
Azonban komolyan kell venni, ha valaki erős panaszokat észlel saját magán, vagy másokon. Akik valamilyen egészségügyi problémával küzdenek, mindenképp jól teszik, ha figyelemmel kísérik a meteorológiai jelentéseket, és életüket úgy szervezik, hogy a kritikus időszakokban lehetőleg nyugodt körülmények közt lehessenek, a legkevésbé kitéve magukat a veszélynek.
A gyógyszertárban kapható gyógynövényekből előállított tabletták, teák és egyéb készítmények is javíthatnak ezen az állapoton, illetve immunrendszerünk regenerálása, a stressz mértékének lecsökkentése az alapvető feltétele, hogy minél könnyebben vehessük ezeket az időszakokat. Az immunerősítés hatékony módszere, hogyha időnként tisztító, méregtelenítő kúrákat iktatunk be, és igyekszünk az évszaknak megfelelő (akkor termő, természetben fellelhető) ételeket előnyben részesíteni. Furcsán hangozhat, de ilyenkor sokat segíthet az is, hogyha fokozatosan szoktatjuk magunkat a hideghez vagy épp a meleghez, és minden évszakban sokat levegőzünk, hisz az időváltozás természetes jelenség.