| Több

A dohányos környezet növeli a fülfertőzés esélyét

betegszoba.hu

A Harvard Egyetem munkatársai szerint a dohányos környezet mintegy kétszeresére növeli tizenévesek fülfertőzésének esélyét. A szakértők szerint az orvosoknak jobban fel kéne hívniuk a figyelmet a másodlagos dohányfüst, más szóval passzív dohányzás veszélyeire.

A Journal of Adolescent Health december 7-i számában közölt tanulmány 90,961 család adataival dolgozott, melyet 2007 áprilisa és 2008 júliusa között gyűjtöttek. Megállapították, hogy a dohányosokkal élő 12-17 évesek között mintegy 1,67-szeres a fülfertőzés esélye, mint a nemdohányzó környezetben élő tizenévesek esetén.

A cikk vezető szerzője, Summer Hawkins értékelése szerint annak oka, hogy a másodlagos dohányfüst miért okoz fülfertőzést, nem teljesen tisztázott. Mindenesetre erősen ajánlják, hogy az orvosok fokozottabban hívják fel a figyelmet a másodlagos dohányfüst ártalmas hatásaira.

Hawkins szerint az egészségügyi dolgozók és a család együttműködése szükséges ahhoz, hogy a gyermekek számára egy füstmentes környezet jöhessen létre. Az egészségügyi dolgozóknak minden vizsgálat során rá kell kérdezni a családi dohányhelyzetre, a szülőknek viszont kerülnie kell az otthoni, zárt térben való dohányzást.

Tovább az eredeti cikkhez

Hallásvédelem rovat cikkei

Hogy unokáinkat is halljuk majd...

Sokan nem tudják, hogy motorozás közben olyan zajterhelés érheti a fülünket, ami már néhány perc után is maradandóan károsíthatja a hallásunkat. A megoldás meglehetősen egyszerű: füldugót kell használni, de persze nem mindegy, milyet. tovább..

A süketség génje

Egerekben igazolták, hogy egyetlen gén kikapcsolásával fokozható a belső fül érzékelő sejtjeinek osztódása. Ez a jelenség talán a süketség terápiájában is szerepet kaphat. tovább..

Dobhártya dolog

A dobhártya sérülését okozó közvetlen hatások legtípusosabb esete, amikor gyermekek játékból vagy kíváncsiságból hosszabb vékony tárgyat (gyufaszál, ceruza, esetleg hajcsat) dugnak a fülükbe. Néha azonban a hallójáratba került idegentest nem szakszeruen végzett eltávolításának kísérlete is vezethet dobhártyasérüléshez, súlyosabb esetben hallócsontsérüléshez is. tovább..

Süket generáció

Diszkók és a hordozható zenelejátszók hangerő korlátozást érdemelnek! Mindenki ismeri az átmulatott éjszakák utáni fülzúgást: 120 decibel hangerejű diszkózás 1 hét zajos környezetben lévő munkának felel meg hallásvédelem nélkül. A zúgás figyelmeztető jel. tovább..

Aktuális ajánlataink