| Több

Füldugó teszt SanFranciscoBeat-től

pako.hu

Nagy örömömre szolgál bemutatni a következő terméket, a Music Safe Pro füldugót, hisz amellett, hogy praktikus, még az egészségünket is védi...

...pont erre a célra lett kifejlesztve a MUSIC SAFE PRO professzionális füldugú szett.
Több hetes tesztelés után bátran merem ajánlani bárkinek. Legyen az DJ, producer, zenész, party-fotós, technikus vagy akár sima mezei party arc. Főleg, hogy igazából nem csak egy fogyasztói réteget célzott meg a holland Alpine Hearing Protection cég, hisz mindenkire gondoltak, mivel füldugó kínálat több típusból áll össze.

Az általam kipróbált Music Safe Pro szettben találunk három gumi tömítést - értelemszerűen az egyik tartalék -, továbbá háromféle zajszűrő filtert, ezeket természetesen bármikor-bárhol tudjuk variálni, akár egy mozdulattal ki tudjuk cserélni, ha úgy érezzük, számunkra a zene túl halk vagy éppen túl hangos. Fehér, ezüst és arany színben pompáznak és természetesen mindegyik színhez tartozik hátul egy kis táblázat, hogy melyik milyen frekvenciát és mennyire vág le. DJ-zéshez én szeméy szerint a fehéret, a leggyengébbet szoktam használni, hisz a kontroll monitorok nagy része nem annyira precízen van beállítva, mint ahogy azt mi szeretnénk. Ennek köszönhetően megszűntek a reggeli fülcsengések és kínos zúgások.

Ami nagyon fontos, hogy a beszédnek is olyan frekvenciáját vágja le, hogy bárki üvölthet a füledbe a hangfal mellett, mégis ugyanolyan tisztán hallog, mit mond. A csomagban továbbá található egy műanyag kulcstartó box, amibe bárhova el tudod vinni anélkül, hogy zavarna vagy megfeledkeznél róla.

Természetesen az ára is megvan a csomagnak, de mint a neve is sugallja professional, éppen ezért készítettek belőle több féle olcsóbb kiszerelést is. Legyen szó kimondottan ház körüli munkákról (WorkSafe), úszásról (SwimSafe), alvásról (SleepSoft),  vagy éppen buliról, koncertről (PartyPlug), mindegyik úgy lett kifejlesztve, hogy azokat a káros tartományokat szűrje ki, amelyek az adott körülmények között a legjobban károsíthatják a felhasználó fülét.
SanFranciscoBeat

Tovább az eredeti cikkhez

Hallásvédelem rovat cikkei

Hogy unokáinkat is halljuk majd...

Sokan nem tudják, hogy motorozás közben olyan zajterhelés érheti a fülünket, ami már néhány perc után is maradandóan károsíthatja a hallásunkat. A megoldás meglehetősen egyszerű: füldugót kell használni, de persze nem mindegy, milyet. tovább..

A süketség génje

Egerekben igazolták, hogy egyetlen gén kikapcsolásával fokozható a belső fül érzékelő sejtjeinek osztódása. Ez a jelenség talán a süketség terápiájában is szerepet kaphat. tovább..

Dobhártya dolog

A dobhártya sérülését okozó közvetlen hatások legtípusosabb esete, amikor gyermekek játékból vagy kíváncsiságból hosszabb vékony tárgyat (gyufaszál, ceruza, esetleg hajcsat) dugnak a fülükbe. Néha azonban a hallójáratba került idegentest nem szakszeruen végzett eltávolításának kísérlete is vezethet dobhártyasérüléshez, súlyosabb esetben hallócsontsérüléshez is. tovább..

Süket generáció

Diszkók és a hordozható zenelejátszók hangerő korlátozást érdemelnek! Mindenki ismeri az átmulatott éjszakák utáni fülzúgást: 120 decibel hangerejű diszkózás 1 hét zajos környezetben lévő munkának felel meg hallásvédelem nélkül. A zúgás figyelmeztető jel. tovább..

Aktuális ajánlataink