| Több

Fülfájás repülés közben

kamaszpanasz.hu

A repülés közben fellépő fülfájást, barotraumának hívják, ami akkor fordul elő, mikor a nyomás nem egyenlő a középfül és a környezet között. A repülés mellett búvárkodásnál és hegyi utakon is előfordul a nyomásváltozás.

A barotrauma tünetei:

•    átmenetileg gyenge hallás
•    fülcsengés
•    szédülés
•    fájdalom

A repülőkabinokban felszálláskor és leszálláskor változik a légnyomás. Amikor a környezetben megváltozik a légnyomás, az Eustach-kürt-ami összeköti a középfület az orrüreg hátsó felével- levegőt enged be vagy ki a középfülből, így kiegyenlíti a nyomáskülönbséget. De ha az Eustach-kürt eldugul, a nyomáskülönbség nem egyenlítődik ki, és létrejön a barotrauma.

Hogyan segíthetsz magadon?

Használj füldugót! A FlyFit füldugó utazáshoz lett kifejlesztve. A speciális akusztikus szűrő csillapítja a kellemetlen háttérzajokat az autóban, vonaton vagy repülőgépen. Ezen felül enyhíti a repülés közben, a fel- és leszállásnál jelentkező kellemetlen nyomást a dobhártyán. Így biztosítva a nyugalmat és a pihenést a hosszú utakon.

Fel- és leszállásnál próbálj meg:
•    Nagyokat nyelni
•    Ásítani
•    Rágózni
•    Cukorkát szopogatni
•    Bezárt szájjal és befogott orral levegőt kifújni

Ezek segítenek felszabadítani az Eustach-kürtöt és a levegőt ki vagy be enegdni. Ha náthásan repülsz, használj orrsparyt egy órával a felszállás előtt és ha hosszú az út, leszállás előtt is.

Ha a barotrauma tünetei-mint például a gyenge hallás- leszállás után pár órával nem múlnak el, fordulj orvoshoz. A kezelés jelentheti a fent említett gyakorlatokat, amik segítenek felszabadítani az Eustach-kürtöt. A komoly barotrauma kezelésére antibiotikumot is használnak a fülfertőzés elkerülése érdekében, nagyon ritkán műtéti beavatkozás is szükséges.

A repülés közbeni idegesítő fülfájás nem a komoly barotrauma jele, ha landolás után pár órán belül elmúlik. Ha legközelebb repülővel utazol, próbáld ki a fent említett tippeket, és utazz kellemesen!

Tovább az eredeti cikkhez

Hallásvédelem rovat cikkei

Hogy unokáinkat is halljuk majd...

Sokan nem tudják, hogy motorozás közben olyan zajterhelés érheti a fülünket, ami már néhány perc után is maradandóan károsíthatja a hallásunkat. A megoldás meglehetősen egyszerű: füldugót kell használni, de persze nem mindegy, milyet. tovább..

A süketség génje

Egerekben igazolták, hogy egyetlen gén kikapcsolásával fokozható a belső fül érzékelő sejtjeinek osztódása. Ez a jelenség talán a süketség terápiájában is szerepet kaphat. tovább..

Dobhártya dolog

A dobhártya sérülését okozó közvetlen hatások legtípusosabb esete, amikor gyermekek játékból vagy kíváncsiságból hosszabb vékony tárgyat (gyufaszál, ceruza, esetleg hajcsat) dugnak a fülükbe. Néha azonban a hallójáratba került idegentest nem szakszeruen végzett eltávolításának kísérlete is vezethet dobhártyasérüléshez, súlyosabb esetben hallócsontsérüléshez is. tovább..

Süket generáció

Diszkók és a hordozható zenelejátszók hangerő korlátozást érdemelnek! Mindenki ismeri az átmulatott éjszakák utáni fülzúgást: 120 decibel hangerejű diszkózás 1 hét zajos környezetben lévő munkának felel meg hallásvédelem nélkül. A zúgás figyelmeztető jel. tovább..

Aktuális ajánlataink