| Több

Kalauz nyári fülápoláshoz

wellnesscafe.hu

Nyáron a strandolás, az úszótáborok, sőt a nem megfelelő fültisztítás is ideális feltételeket biztosítanak a kórokozók megtelepedéséhez. A fülgyulladások elkerüléséhez dr. Augusztinovicz Mónikától, a Budapesti Fül-orr-gége Központ szakorvosától kaphatunk néhány jótanácsot.

Ne maradjon víz a fülben!

Ki ne vágyna egy jó kis csobbanásra a kánikulában? Amikor pedig önfeledten lubickolunk a vízben, szinte elkerülhetetlen, hogy a víz a fülünkbe is bejusson. Ügyeljünk rá, hogy ha szárazra kerültünk, a vizet mihamarabb távolítsuk el a hallójáratokból. Ugyanis a rendszeresen a hallójáratba jutó víz gyulladást okozhat, különösen igaz ez a klóros uszodai vízre. Hasznos a kifejezetten úszásra kialakított füldugó, mert megelőzi a víz hallójáratba kerülését. Ám használata mellett is fontos, hogy az úszás befejezése után a fej oldalra fordításával a hallójáratban esetleg bent maradt víz kirázogassuk, a hallójáratot kiszárítsuk.

Fontos a helyes fültisztítás

A fülzsír jelenléte minden ember fülében természetes, és minél többet törölgetjük, annál több termelődik. Tisztításhoz használjunk néhány csepp paraffinolajat vagy gyógyszertárban recept nélkül kapható fülzsíroldó sprayt.

Gyerekeknél ne használjunk fültisztító pálcikát

A kisgyermek szűk hallójáratába nem ajánlott semmilyen eszközzel benyúlni, ez különösen vonatkozik a fültisztító pálcikára.

Tovább az eredeti cikkhez

Hallásvédelem rovat cikkei

Hogy unokáinkat is halljuk majd...

Sokan nem tudják, hogy motorozás közben olyan zajterhelés érheti a fülünket, ami már néhány perc után is maradandóan károsíthatja a hallásunkat. A megoldás meglehetősen egyszerű: füldugót kell használni, de persze nem mindegy, milyet. tovább..

A süketség génje

Egerekben igazolták, hogy egyetlen gén kikapcsolásával fokozható a belső fül érzékelő sejtjeinek osztódása. Ez a jelenség talán a süketség terápiájában is szerepet kaphat. tovább..

Dobhártya dolog

A dobhártya sérülését okozó közvetlen hatások legtípusosabb esete, amikor gyermekek játékból vagy kíváncsiságból hosszabb vékony tárgyat (gyufaszál, ceruza, esetleg hajcsat) dugnak a fülükbe. Néha azonban a hallójáratba került idegentest nem szakszeruen végzett eltávolításának kísérlete is vezethet dobhártyasérüléshez, súlyosabb esetben hallócsontsérüléshez is. tovább..

Süket generáció

Diszkók és a hordozható zenelejátszók hangerő korlátozást érdemelnek! Mindenki ismeri az átmulatott éjszakák utáni fülzúgást: 120 decibel hangerejű diszkózás 1 hét zajos környezetben lévő munkának felel meg hallásvédelem nélkül. A zúgás figyelmeztető jel. tovább..

Aktuális ajánlataink